Koszty stanowiące i niestanowiące kosztów uzyskania przychodów z uwzględnieniem zmian od 1 stycznia 2019 r.
Termin
Prowadzący
Czas trwania
Kod
Cena*
2019-12-20 - 2019-12-20
Genowefa Kawecka - Siuzdak
6 h
podatek dochodowy - rozliczanie kosztów
499 PLN + VAT
Program
Koszty stanowiące i niestanowiące kosztów uzyskania przychodów.
I. Zasady kwalifikacji wydatku do kosztów uzyskania przychodów w interpretacjach, orzeczeniach i ujęciu praktycznym
1. Pojęcie kosztów uzyskania przychodów
2. Warunki uznania wydatku za koszt uzyskania przychodów
3. Źródła przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych
4. Udokumentowanie wydatku wg uor i prawa podatkowego w orzeczeniach i interpretacjacg
5. Koszty uzyskania przychodów a zasady (polityka) rachunkowości
II. Limity w podatku dochodowym samochody - omówienie i przykłady, interpretacje
1. Limity w podatku dochodowym dla samochodu zakupionego, wynajętego, samochodu z Leasingu operacyjnego i finansowego
1.1.Limit dla kosztów amortyzacji
1.2.Limit kosztów leasingu oraz długoterminowego
1.3.Limit dla ubezpieczenia
1.4.Wydatki eksploatacyjne (co zaliczamy?)
4. Usługi finansowania dłużnego w interpretacjach podatkowych
4.1.Wzór ustalania kosztów finansowania dłużnego
4.2.Przykłady kosztów finansowania dłużnego w interpretacjach
4.3.Rozliczenie kosztów finansowania na przestrzeni 5 lat (FIFO), przykład
5. Usługi niematerialne z podmiotami powiązanymi – interpretacje podatkowe
5.1.Wzór i przykłady na zaliczanie usług niematerialnych kosztów do kosztów podatkowych
5.2.Odliczenie przekroczonego limitu kosztów usług niematerialnych w następnych latach.
6. Samochód pracownika wykorzystywany na potrzeby firmy
7. Limit zaliczania składek na rzecz organizacji
III. Wierzytelności i różnice kursowe
1. Nieściągalność wierzytelności
2. Uprawdopodobnienie wierzytelności
3. Różnice kursowe wg metody podatkowej
3.1.Transakcje kreujące koszty i przychody rozpoznawalne podatkowo
3.2.Transakcje nie kreujące kosztów i przychodów podatkowych
4. Należności umorzone, przedawnione, sprzedane, odpisy aktualizujące
5. Instrumenty finansowe
IV. Świadczenia dla pracowników, Radę Nadzorczą, Komisję Rewizyjną w aspekcie podatkowym
1. Świadczenia na rzecz pracowników
1.1.Zfśs
1.2.Imprezy integracyjne i inne spotkania
1.3.Szkolenia pracowników
1.4.Wynagrodzenia i składki ZUS wynagrodzenie wypłacane w następnym miesiącu
1.5.Wydatki na pracowniczy program emerytalny pracowników
1.6.Pozostałe świadczenia na rzecz pracowników (pakiety medyczne, wyżywienie, odzież itd.)
2. Wydatki na Radę Nadzorczą i Komisję Rewizyjną
3. Podróże służbowe pracowników - rozliczenie kosztów podróży
V. Wydatki na reprezentację i reklamę
1. Wydatki na spotkania z kontrahentami w firmie, restauracjach
2. Wydatki świąteczne
3. Wydatki na klientów firmy (szkolenia, gadżety),
4. Wydatki na organizację targów,
5. Wystrój firmy,
6. VAT od reprezentacji
VI. Wydatki na środki trwałe i wartości niematerialne i prawne
1. Wartość początkowa i prawidłowa wysokość odpisów amortyzacyjnych,
2. Niedobory, skutki kradzieży,
3. Odpisy z tytułu trwalej utraty wartości
4. Odpłatne zbycie rzeczy lub praw majątkowych otrzymanych nieodpłatnie
5. Koszty zaniechanych inwestycji
VII.Wydatki na założenie firmy, podwyższenie kapitału
1. Koszty założenia firmy
2. Koszty podwyższenia kapitału zakładowego
3. Objęcie udziałów (akcji) w zamian za wkład niepieniężny
4. Podatek VAT a aport
5. Odpłatne zbycie udziałów (akcji)
VIII.Kary, sankcje, grzywny, koszty sądowe noty obciążeniowe w aspekcie podatkowym
1. Kary za wadliwe wykonanie usługi,
2. Kary za opóźnienie w dostawie
3. Grzywny, sankcje karnoskarbowe
4. Koszty sądowe – ujęcie u wierzyciela i dłużnika, wyjaśnienia organów podatkowych
IX. Koszty i przychody na przełomie roku w aspekcie bilansowym i podatkowym – przykłady
1. Koszty pośrednie i bezpośrednie
2. Koszty dotyczące okresu poprzedniego, zafakturowane w następnym
3. Koszty międzyokresowe – przykłady, wyjaśnienia organów podatkowych
4. Korekty faktury, zwroty towarów na przełomie roku
5. Rabaty i premie
X. Dyskusja, odpowiedzi
Dla kogo
Szkolenie adresowane jest dla działów finansowo-księgowych, osób odpowiedzialnych za prowadzenie ksiąg rachunkowych i podatkowych.
Cel
Na szkoleniu omawiane są w szczególności najnowsze wyjaśnienia organów podatkowych w kwestii uznania wydatku za koszt uzyskania przychodów. Autorka akcentuje możliwe nieprawidłowości w kwalifikacji wydatku w księgach w aspekcie podatkowym. Podczas szkolenia zwracana jest uwaga na zmianę w dotychczasowej linii wyjaśnień podatkowych i orzecznictwa sądowego. Prezentowane są też nowe uregulowania w zakresie kosztów uzyskania przychodów od 1 stycznia 2020 r.
Korzyści
Szkolenie przeprowadzone jest w sposób praktyczny. Uczestnicy otrzymują prezentację oraz materiały dodatkowe (interpretacje organów podatkowych, wyroki NSA i inne).
Wykładowca
Genowefa Kawecka - SiuzdakEkspert Akademii Kształcenia Kadr w zakresie rachunkowości, jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej. Na tej samej uczelni odbyła studia podyplomowe doradcy podatkowego. Ponadto jest autorką ponad dwustu artykułów zakresu rachunkowości, podatków i Międzynarodowych Standardów Rachunkowości. Jej artykuły były wydawane m.in. w „Rachunkowości”, „Gazecie Prawnej”, „Doradcy Podatnika”, „Monitorze księgowego”. Oprócz tego w jej dorobu są publikacje książkowe m.in. książka „Zakres odpowiedzialności, obowiązków i uprawnień głównego księgowego”.
Pani Genowefa Kawecka-Siuzdak przeprowadzała także audyty podatkowe i rachunkowe, udzielała konsultacji oraz zajmowała się pisaniem opinii podatkowych. Od prawie piętnastu lat zajmuje się szkoleniami dla głównych księgowych, księgowych, które łączą w sobie elementy rachunkowe i podatkowe. W polu zainteresowania autorki są zbieżności i różnice między prawem bilansowym i podatkowym. Te zainteresowania oraz zdobyte doświadczenia wykładowczyni mają wpływ na sposób prezentacji wykładów, które są prowadzone praktycznie, w oparciu o przepisy, interpretacje organów podatkowych, orzecznictwo sądowe, także protokoły pokontrolne Regionalnych Izb Obrachunkowych.
Opinie po szkoleniach Eksperta:
"Fantastyczna prowadząca z olbrzymia wiedzą i umiejetnością przekazu."
"Kolejne szkolenie z panią Kawecką - Siuzdak oceniam na 6+"
"Szkolenie o wysokim poziomie merytorycznym. Przeprowadzone w miłej i sympatycznej atmosferze. Wykładowca bardzo dobrze przygotowany. Wszelkei materiały opracowane na podstawie bieżacych przepisów i interpretacji."
"Szkolenie rzetelne, fachowe, rzeczowe. Osoba wykładowcy:duży zasób wiedzy, umiejętnie i ze zrozumieniem. Atrakcyjne materiały informacyjne."
"Szkolenie-rewelacyjne.Byłam na wielu szkoleniach i to szkolenie wywarło na mnie największe jak do tej pory wrażenie,oczywiście bardzo pozytywne.Prowadzone w sposób konkretny,zrozumiały,profesjonalny.Atmosfera bardzo przyjazna.Brak zastrzeżeń z mojej strony.Materiały przydatne i profesjonalne.Jeżeli tylko będę miała taką możliwość to skorzystam z kolejnych propozycji z tą osobą prowadzącą."
"Pod wzgledem merytorycznym bardzo atrakcyjny wykład,atrakcyjne materiały,przykłady zdarzeń(operacji finansowych)".
"Polecam to szkolenie ze wzgledu na profesjonalizm osoby prowadzącej i ogromny zakres materiałów informacyjnych."
"Bardzo merytorycznie i dogłębnie ujęte problemy dot.funkcjonowania środków trwałych w przedsiębiorstwie-z uwzględnieniem aspektu księgowania zdarzeń gospodarczych.Przyjemny kontakt z Panią prowadzącą szkolenie".
"Jestem pod dużym wrażeniem merytorycznym przeprowadzonego szkolenia,poruszane tematy trafnie dobrane do potrzeb.Bardzo obrazowo przedstawiona podstawa prawna zagadnienia."
"Zajęcia prowadzone konkretnie i rzeczowo,a zarazem szczegółowa prezentacja zagadnień,które zostały poparte wieloma przykładami -co ułatwia zrozumienie tematu."
"Dokładnie przedstawione interpretacje wyroków sądowych,doskonały kontakt ze słuchaczem,dokładna analiza i ocena wszystkich zagadnień,bardzo duża i obszerna ilość materiałów,otwarty,komunikatywny wykładowca."
"Szkolenie prowadzone przez kompetentnego wykładowcę,dobre materiały szkoleniowe".
"Szkolenie prowadzone bardzo rzeczowo i profesjonalnie. Wszelkie omawiane zagadnienia poparte przykładami. Wykładowca zwracał uwagę na błedy popełniane przez podatników. Bardzo czytelne i dobrze przygotowane materiały szkoleniowe. Fachowe porady i wskazóki do wykorzystania w pracy".
"Szkolenie atrakcyjne pod względem merytorycznym, atrakcyjne materiały, profesjonalizm osoby prowadzącej.Polecam!"
Szczegóły organizacyjne
Koszt uczestnictwa:
• -jednej osoby 499 plus 23% VAT, razem 613.77
• -kolejnych osób - prosimy o kontakt
Promocje i rabaty nie łączą się.
Uwaga: Na szkolenie można pozyskać dofinansowanie z Krajowego Funduszu Szkoleniowego lub z Bazy Usług Rozwojowych,
1. (BUR) Na usługi zamieszczone w Bazie Usług Rozwojowych mikro, mały lub średni przedsiębiorca pozyska dofinansowanie w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych (RPO), którymi zarządzają poszczególne Urzędy Marszałkowskie (Instytucje Zarządzające RPO). https://serwis-uslugirozwojowe.parp.gov.pl/dofinansowanie
Oferta AKK: https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/uslugi/search?SearchFilterView[podmiot_id]=21308
2. (KFS) Pracodawca starający się o dofinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego musi wnieść wkład własny w wysokości 20% kosztów, zaś 80% kosztów kształcenia ustawicznego sfinansuje KFS. W przypadku mikroprzedsiębiorstwa, tj. pracodawcy zatrudniającego do 10 osób, ze środków KFS można sfinansować 100% kosztów kształcenia ustawicznego. http://psz.praca.gov.pl/-/55453-krajowy-fundusz-szkoleniowy
Cena obejmuje:
• -uczestnictwo w szkoleniu
• -serwis kawowy
• -obiad
• -materiały szkoleniowe
• -certyfikat ukończenia
Płatności:
• Prosimy realizować po otrzymaniu zaproszenia i faktury.
Miejsce szkolenia:
• Szkolenie jest realizowane w centrum konferencyjnym zlokalizowanym w centrum miasta,
• Nazwa i adres zostanie Państwu przekazana w zaproszeniu.
Zaproszenie zawiera:
• temat szkolenia
• miejsce
• godziny realizacji
Informacje:
• Tel. 601-955-320
• e-mail. biuro@akkonline.pl; www.akkonline.pl