Oferta szkoleń podatkowychZagrożenia i pułapki kodeksu karnego skarbowego dla księgowych - czyli jak się bronić? (szkolenie online)

Miejsce
Termin
Prowadzący
Czas trwania
Kod
Cena*
*Podana cena jest ceną netto. Do ceny należy doliczyć 23% podatku VAT

online
2021-06-16 - 2021-06-16
Tomasz Gzela
6 h
szkolenia podatkowe zdalne
399 PLN + VAT
Brak możliwości zgłoszenia

Program

1/ błąd w jpk - korekta części deklaracyjnej , czy składać czynny żal w części ewidencyjnej ? jak postąpić ?

2/ jpk po terminie - możliwe konsekwencje dla księgowego, o jakim charakterze?

3/ nadużycie utożsamiania w postępowaniu karnym zaległości podatkowej z uszczupleniem podatkowym , a to zasadnicza różnica, wskazanie zasad postępowania.

4/ postępowanie karne a postępowanie wymiarowe (podatkowe ), które pierwsze, następstwa , co robić gdy kontrola wywiera presję na korektę lub dobrowolne poddanie się karze ?

5/ Kiedy księgowy w firmie może czuć się zagrożony karą ?

6/ biuro rachunkowe - klient , jest delikt: kto płaci podatek, odsetki, grzywnę ?

7/ pracownik biura rachunkowego czy coś mu grozi jeśli nie jest właścicielem czy członkiem zarządu?

8/ nierzetelność ksiąg, o co właściwie chodzi ? Jaki jest związek nierzetelności w ustawie o rachunkowości a ustawach podatkowych?

9/ pusta faktura ! korekta według kks czy kk ?

10/ deklaracja bez podatku czyli nadużycie art. 57 kks uporczywe uchylanie się od obowiązku

11/ bardzo grożne przepisy w rozumieniu roli płatnika / kontekst art. 31 ordynacji podatkowej i art. 9 par . 3 kks w zakresie 77 kks

12/ wina umyślna jako aksjomat ! czy aby na pewno ?

13/ typowe wykroczenia i przestępstwa karne skarbowe w pracy księgowego

14/ księgowy jako świadek , zasady postępowania

15/ pytania zgłaszane elektronicznie przed i w trakcie szkolenia, casusy

Dla kogo

Kadra zarządzająca i członkowie zarządu,  dyrektorzy finansowi, główni księgowi, pracownicy działów księgowych i działów powiązanych zajmujących się kwestiami podatkowymi. Szefowie i pracownicy biur rachunkowych, przedsiębiorcy.

Cel

Celem szkolenia jest przekazanie aktualnej wiedzy prawnej  dotyczącej  zagrożeń karno skarbowych w przedsiębiorstwie, także dla poszczególnych osób odpowiedzialnych za rozliczenia podatkowe.

Korzyści

Uczestnicy biorąc udział w szkoleniu poznają praktyczne zastosowanie przepisów dotyczących kontroli karno skarbowych, a w szczególności procedur kontroli, zarożeń, oraz odpowiedzialności. Poprzez kontakt z ekspertem i pozyskanie aktualnej wiedzy i uzyskanie odpowiedzi na nurtujące pytania będą mogli przygotowac się na taką kontrolę.

Wykładowca

Tomasz Gzela

Prawnik, absolwent studiów podyplomowych w zakresie finansów i rachunkowości podatkowej. Były Kierownik oddziału w izbie skarbowej specjalizujący się w problematyce spraw karnych skarbowych, prania pieniędzy, nieujawnionych źródeł dochodu, prawa dewizowego i kontroli podatkowej. Do jego zadań należał nadzór nad podległymi urzędami skarbowymi w zakresie prawidłowości rozstrzygnięć w pierwszej instancji w zakresie podatków bezpośrednich i spraw karnych; zwalczanie przestępczości podatkowej, zjawiska prania brudnych pieniędzy; nielegalnego obrotu dewizowego. Otrzymał nagrodę Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Urzędów i Izb Skarbowych w Warszawie. Wykładowca szkół wyższych publicznych i niepublicznych, promotor i recenzent prac dyplomowych, członek komisji egzaminacyjnych /szkoły, konkursy na stanowiska, cywilna służba przygotowawcza/. Prelegent na szkoleniach organizowanych przez korporacje prawnicze w ramach których prowadził cykl wykładów i szkoleń m.in. dla prokuratorów, radców prawnych, sędziów, doradców podatkowych, członków zarządów i rad nadzorczych, księgowych, pracowników administracji rządowej i samorządowej. Autor licznych publikacji na łamach prasy fachowej.

Opinie po szkoleniach wykładowcy:

"Szkolenie rzeczowe, bardzo dobrze poprowadzone."

"Szkolenie odbyło się zgodnie z przedstawionym tematem i zostało przeprowadzone wzorowo."

"Prowadzacy  w konkretny sposób poruszał najważniejsze zmiany w KPA. Podawanie przykładów z "życia" ułatwiło zrozumienie poruszanych kwestii. Bardzo dobre materiały szkoleniowe."

Bardzo dobry kontakt z prowadzącym szkolenie."

"Szkolenie pod względem merytorycznym przygotowane znakomicie. Wyjaśnienie przepisów poparte przykładami. Szkolenie godne polecenia."

"Wiedza z zakresu szkolenia została przekazana w sposób profesjonalny, łatwy do przyswojenia. Informacje zostały poparte przykładami wziętymi z życia."

"Profesjonalne szkolenie, miła atmosfera, praktyczne wskazówki. Temat przedstawiony w sposób bardzo praktyczny (poparty przykładami)."

"Szkolenie przygotowane merytorycznie bardzo dobrze. Prowadzący pokazał dowody z praktyki. Merytorycznie wyjaśniał nasze wątpliwości."

"Wykładowca miał bardzo ogromną wiedzę, co sprawiło, że osoby na tym szkoleniu były tym bardzo zainteresowane. Rzeczy których się dowiedziałam bardzo przydadzą mi się w mojej pracy."

"Wykładowca w bardzo interesujący sposób omówił interesujące nas tematy szkolenia.Wiele nowych wskazówek."

"Szkolenie bardzo pomocne w zrozumieniu tematyki prania pieniędzy i stworzenia dokumentacji niezbędnej do stworzenia procedur i podołaniu obowiązkom ustawy.

"Rzeczowo, konkretnie przeprowadzone szkolenie ukazujace praktyczny aspekt stosowania przepisów stanowiacych przedmiot szkolenia. Mimo ciężkiej tematyki humor i swada  jakimi prowadzący okrasił swój wykład pozwoliły przyswoic mi tą ciężką materię z jaka zmagał się prowadzący."

"Szkolenie na bardzo wysokim poziomie, poziom wiedzy i kwalifikacji bardzo dobry. Na pewno będę polecać szkolenie innym osobom."

 

 

 

 

Szczegóły organizacyjne

Koszt uczestnictwa:

• jednej osoby 399 plus 23% VAT, razem 490.77
• kolejnych osób - prosimy o kontakt

Promocje i rabaty nie łączą się.

Uwaga: Na szkolenie można pozyskać dofinansowanie z Krajowego Funduszu Szkoleniowego lub z Bazy Usług Rozwojowych,

1. (BUR) Na usługi zamieszczone w Bazie Usług Rozwojowych mikro, mały lub średni przedsiębiorca pozyska dofinansowanie w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych (RPO), którymi zarządzają poszczególne Urzędy Marszałkowskie (Instytucje Zarządzające RPO). https://serwis-uslugirozwojowe.parp.gov.pl/dofinansowanie

Oferta AKK: https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/uslugi/search?SearchFilterView[podmiot_id]=21308

2. (KFS) Pracodawca starający się o dofinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego musi wnieść wkład własny w wysokości 20% kosztów, zaś 80% kosztów kształcenia ustawicznego sfinansuje KFS. W przypadku mikroprzedsiębiorstwa, tj. pracodawcy zatrudniającego do 10 osób, ze środków KFS można sfinansować nawet 100% kosztów kształcenia ustawicznego. http://psz.praca.gov.pl/-/55453-krajowy-fundusz-szkoleniowy

Cena obejmuje:

• uczestnictwo w szkoleniu
• materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej (prezentacje PPT, pliki PDF, DOC, Excel)
• certyfikat ukończenia szkolenia w wersji elektronicznej (PDF)

Płatności:

• Prosimy realizować po otrzymaniu zaproszenia i faktury.

Harmonogram:

•   8.30-9.00 rejestracja oraz logowanie do systemu
•   9.00-10.30 szkolenie
• 10.30-11.00 przerwa
• 11.00-12.30 szkolenie
• 12.30-13.00 przerwa
• 13.00-14.30 szkolenie

Zapewniamy:

• 6 godz. lekcyjnych szkolenia
• szkolenie w czasie rzeczywistym
• bezpośredni kontakt z wykładowcą- wizualny, dźwiękowy, korespondencyjny (czat)
• możliwość uczestnictwa za pośrednictwem komputera, laptopa, smartfonu
• interakcję z ekspertem oraz innymi uczestnikami szkolenia
• zadawanie pytań w czasie rzeczywistym

Wymagania:

• posiadanie komputera, laptopa lub smartfonu z głośnikiem i mikrofonem(jeżeli chcesz zadawać pytania głosowo)
• dostęp do internetu, przeglądarka Mozilla Firefox, Google Chrome
• celem uzyskania jak najlepszej jakości prosimy zaktualizować przeglądarki do najnowszych wersji

Informacje:

• Tel. 601-955-320
• Fax. (46)8332636
• e-mail. biuro@akkonline.pl; www.akkonline.pl


Polecamy także

Czym się zajmujemy?

Szkolenia dla biznesu
Ofertę szkoleń dla firm, kierujemy do głównych księgowych, samodzielnych księgowych, księgowych, dyrektorów finansowych, finansistów, dyrektorów personalnych i HR, doradców podatkowych, członków zarządów, menedżerów.
Szkolenia realizujemy w obszarach: finanse, kadry i płace, komputerowe, konsolidacja, MSR/MSSF, podatek VAT, podatki CIT/PIT, finanse, rachunkowość, zarządzanie, ceny transferowe, środki trwałe.
Szkolenia realizujemy, w następujących miastach: Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Łódź, Kraków, Opole, Katowice, Wrocław, Warszawa, Białystok, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski,  Słupsk, Koszalin, Poznań.
Nasi eksperci to wysokiej klasy specjaliści w swoich dziedzinach, osoby z doświadczeniem szkoleniowym chętnie dzielący się wiedzą i jej zastosowaniem w praktyce.Proponujemy szeroką ofertę szkoleń otwartych i możliwość realizacji szkolenia zamkniętego dla wewnętrznej grupy odbiorców. Dostosowujemy wtedy ofertę do specyficznych potrzeb naszego klienta.
Zespół ekspertów AKK zapewnia wysoki poziom realizowanych szkoleń.


Szkolenia dla budżetu
Szkolenia budżetowe proponowane w tym obszarze  uwzględniają specyfikę funkcjonowania jednostek budżetowych . Ofertę kierujemy do jednostek samorządu terytorialnego (JST) oraz jednostek administracji centralnej. W szczególności do osób na następujących stanowiskach: skarbników, kwestorów, sekretarzy, burmistrzów, wójtów, kierowników działów i inspektorów, a także menedżerów .
Obszary w których proponujemy specjalistyczne szkolenia to: audyt wewnętrzny, finanse, kadry i płace, komputerowe, podatki, opłaty, świadczenia, prawo, rachunkowość, zarządzanie. Szkolenia proponujemy w kilkunastu miastach w Polsce. 
Realizujemy także szkolenia zamknięte dla określonej grupy i jednostki uwzględniając potrzeby szkoleniowe zlecającego. 
Zapewniamy kadrę wysokiej klasy ekspertów mających wieloletnie  doświadczenie w realizacji projektów szkoleniowych i doradczych w sferze budżetowej.


Szkolenia wyjazdowe
Uzupełnieniem bogatej oferty AKK są szkolenia wyjazdowe, które w szczególny sposób łączą pozyskiwanie i ugruntowanie wiedzy z aktywnym wypoczynkiem. W atrakcyjnych miejscach turystycznie takie jak : Zakopane, Szczawnica, Wisła, Sopot, realizujemy szkolenia z wysokiej klasy ekspertami. Sięgamy także do miejsc poza granicami Polski : Wiedeń, Budapeszt, Praga.
Proponujemy atrakcyjny program turystyczny, zwiedzanie ciekawych miejsc z przewodnikiem i stała opiekę ze strony przedstawiciela AKK.
Szczegółowa oferta na stronie: www.e-szkolenia-wyjazdowe.pl

 

Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać bieżące informacje o szkoleniach, prześlij nam swoje dane.

Dane kontaktowe

Akademia Kształcenia Kadr

Biuro w Skierniewicach

(adres do korespondencji)
ul. Składowa 18
96-100 Skierniewice

tel. 601955320

tel. 665870100
e-mail. biuro@akkonline.pl
NIP. 836-186-60-50
Wpis do rejestru instytucji szkoleniowych nr.2.10/00196/2017

Certyfikat jakości SUS 2.0 nr. DEKRA/SUS/000428

Informujemy, że AKK jest beneficjentem Subwencji Finansowej Tarczy 2.0,

podmiotem udzielającym wsparcia był PFR

 

www.e-szkolenia-wyjazdowe.pl
www.akkonline.pl